משרד הרישוי טלפון


משרד הרישוי טלפון
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
משרד הרישוי טלפון
1900-72-4748

התקשר לשירות לקוחות
שעות פעילות המוקד הטלפוני:
א'-ה': 07:00-20:00
שישי: 07:00-13:00

משרד הרישוי (משרד התחבורה) טלפון

משרד התחברה הינו גוף גדול שדואג לתת מענה לכל מה שנוגע לבעלי רכב, לעובדי טיס, ימאים ומשיטים, בעלי כלי שיט ולאנשים שמוגבלים בניידות. בכל אחת מהקטגוריות ניתן למצוא מידע על אישורים, הגדרות, תקנות, נהלים מועדים, תווי תקן, דרישות, מוסכים, אופן הגשת תלונה, דגמים, מידע על זכאות, תשלומים, תווי חניה וכדומה. כיון שיש מגוון רב של תתי נושאים בו מטפל משרד התחבורה, ישנה חלוקה מסודרת של מספרי טלפון וכתובות בהם ניתן לקבל מענה מהיר לכל תהייה, בקשה או הסדר. האתר הרשמי הנו http://he.mot.gov.il/ ובו ניתן למצוא את כל פרטי ההתקשרות הנחוצים.

משרד הרישוי – שעות קבלת קהל

אחת הקטגוריות השימושיות באתר הינה קטגוריה של "קבלת קהל". אם נכנסים אליה ניתן לקבל מידע מקיף שכולל שעות פעילות, כתובות, מספרי טלפון לבירורים, מספרי פקסים ומיילים. בין הנושאים השונים שמקבלים מענה בקטגוריה זו ניתן למצוא עמדות לשירות עצמי, צילום רישיון נהיגה, הנפקת רישיון בין לאומי, אגף תחבורה ציבורי ואזרחי, רשות התעופה, הספנות והנמלים, אופטומטריסטים מורשים ומרכזי בחינה למבחן עיוני. כך שאם ניקח לדוגמה את "אגף משרד הרישוי", נקבל תיאור חלוקה מסודרת של מקומות שונים בארץ לטיפול בנושא. לדוגמה, אם נבחר בסניף באילת, נמצא ששעות הפעילות הן מ 08:00-13:00 והכתובת היא רחוב מלאכה 12 קניון העיר.

יעילות ומספרי טלפון של משרד הרישוי

המוקד של משרד התחבורה מייעל את דרכי ההתקשרות עמו ועל כן מוקד השירותים פתוח 24 שעות ביממה באמצעות מוקד שירותים ממוחשב המאפשר התעדכנות ע"י שיחת טלפון מכל מקום בקלות ובמהירות. כמו כן גם תשלומים ניתן לבצע דרך מערכת זו ע"י שימוש בכרטיס האשראי ועל מנת לעשות זאת כל שצריך הוא פשוט לחייג 1900-72-4748 ואילו אנשים ששוהים בחו"ל גם יכולים ע"י חיוג למספר 972-3-5086905. ניתן לקבל מענה בשלושת השפות עברית ערבית ורוסית. המוקד פעיל בימים א'-ה' משעה 07:00 בבוקר ועד 20:00 בערב. ביום ו' וערבי חג מהשעה 07:00 בבוקר ועד 13:00 בצהרים. כמו כן כחלק מהמאמצים להרחיב את פעילות משרד התחבורה ברשת, נפתח גם חשבון טוויטר לטובת הנושא.

משרד הרישוי – טיפ

אחד הדברים שמוטב לא לדחות ולטפל בו כמה שיותר מהר הוא קנסות. הרבה פעמים כאשר מדובר בקנסות עולות שאלות ויש צורך לקבל מענה. על כן ברגע שמקבלים קנס מוטב לטפל בו כמה שיותר מהר ובלי להתמהמה, (אחרת גובה הקנס עלול לזנק מעלה). לטובת בירורים שכאלו מוטב לשמור בצד את המספר 3592* של המרכז הארצי – בית המשפט, על כל צרה שלא תבוא.

משרד הרישוי – שאלות נפוצות


מהו מספר הטלפון של מוקד שירות הלקוחות של משרד הרישוי, ומהן שעות הפעילות?

ניתן ליצור קשר עם מוקד שירות הלקוחות של משרד הרישוי ''רישוי קול'' בטלפון שמספרו: 1-222-56-78 או 5678* (לאזרחים השוהים בחו''ל המספר הוא: +972-3-5086905) . המוקד פעיל בימים א'- ה' בין השעות 07:00-20:00, ובימי ו' וערבי חג בין השעות 07:00-13:00. המענה הממוחשב פעיל 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע.

כיצד ניתן לפנות למחלקה לפניות הציבור של משרד הרישוי?

פניות למחלקה לפניות הציבור של משרד הרישוי ניתן להעביר באופנים הבאים:

 • כתובת משרד הרישוי למשלוח מכתבים: ת.ד.42, בית דגן, מיקוד: 50250
 • בטלפון: 03-5086905 או 5678* מכל טלפון
 • או במספר הפקס 02-6663005.


אלו פעולות ניתן לבצע בסניפי משרד הרישוי?

בסניפי משרד הרישוי ניתן לבצע כל פעולה הקשורה ברישיון הנהיגה (כגון: חידוש רשיון, המרת רישיון או בדיקות רפואיות) וכן פעולות רישוי כלי רכב.

היכן ממוקמים סניפי משרד הרישוי ברחבי הארץ?

סניפי משרד הרישוי ממוקמים בכל רחבי הארץ, מן הצפון עד לדרום. ברשימת הסניפים המלאה, הכוללת מפות ושעות פעילות ניתן לצפות בקישור הזה- http://rishuy.mot.gov.il/he/services/licence-bureau.

היכן ממוקמות עמדות הרשיומט של משרד הרישוי?

הרשיומט הן עמדות שירות עצמי של משרד הרישוי הממוקמות בקניונים ובסופר פארם. העמדות עומדות לשירות הנהגים לטובת הנפקת רשיונות נהיגה, בירור מצב נקודות החובה וביצוע פעולות נוספות. הרשימה המלאה של עמדות הרשיומט בקישור הזה- http://rishuy.mot.gov.il/he/services/rishuymat.

כל כמה זמן יש לעבור מבחן כשירות לרכב (טסט) במשרד הרישוי?

מרבית כלי הרכב בארץ יחויבו בביצוע מבחן כשירות לרכב (טסט) אחת לשנה.

כיצד ניתן להעביר בעלות על רכב פרטי במשרד הרישוי?

ניתן להעביר בעלות על רכב משומש בכל סניפי הדואר הקשורים למחשב של משרד התחבורה. בעת העברה יש לבדוק כל פרט ברישיון הרכב כדי להימנע מטעויות, להציג תעודות זהות של המוכר והקונה, ולשלם את האגרה.

אני מעוניין להצטלם לצורך הוצאת רישיון נהיגה במשרד הרישוי. כיצד עושים זאת?

צילום לרשיון הנהיגה מתבצע בתחנות הצילום המופיעות באתר האינטרנט תחת לשונית ''צילום לרשיון הנהיגה''. לצורך הצילום יש להצטייד בת.ז./דרכון מקורי/רשיון נהיגה מקורי.

כיצד ניתן לקבל מידע בנושאי קנסות של משרד הרישוי?

לקבלת מידע בנושאי קנסות, ניתן לפנות למרכז המידע הארצי של בתי המשפט, בטלפון: 35592*.

כיצד ניתן לשלם את אגרות משרד הרישוי?

ניתן לשלם את אגרות משרד הרישוי באופנים הבאים:

 • תשלום בעמדות שירות עצמי- הרישיומט
 • תשלום בסניפי בנק הדואר
 • מרכז מידע ארצי- רישוי קול
 • באתר של שירות התשלומים ''שוהם''


כיצד אוכל לברר את תוצאות המבחן המעשי במשרד הרישוי (הטסט)?

לקבלת תשובה יש להכנס לטופס המופיע בקישור הזה- http://rishuy.mot.gov.il/he/driving/get-licence/driving-test-result, להקיש את מספר ת.ז. במלואו, ואת התאריך בו עברתם את מבחן התיאוריה.

מהן הדרישות הנוכחיות והעדכניות של משרד הרישוי מנהגים חדשים?

משרד הרישוי מציב כמה דרישות בפני נהגים חדשים:

 • הגבלה על מספר הנוסעים
 • שלט ''נהג חדש/נהגת חדשה''
 • הימנעות מעבירות נהיגה
 • קורס ריענון נהיגה כעבור מספר שנים מיום קבלת הרישיוןאנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.7/10 (10 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
משרד הרישוי טלפון, 6.7 out of 10 based on 10 ratings
ספקי השירות מתישים אתכם?
שתפו אותנו בחוויית שירות הלקוחות של הספק (זמני המתנה, אדיבות, מקצועיות וכד'), מחירי מבצעים של שימור לקוחות, טיפים חשובים ודירוג החברות לטובת כלל ציבור הלקוחות.

שימו לב: אתר שירות-לקוחות.קום אינו מייצג ואינו קשור בשום צורה שהיא לחברות או המוסדות המצוינים באתר.
תגובות לא הולמות או המכילות פרטים אישיים (מספר טלפון, כתובות וכו') לא יאושרו להצגה באתר.
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.
שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

תגובה אחת על משרד הרישוי טלפון

 • אני חי בפריז צריך לעשות בדיקת עניים בשביל רישיון נהיגה

הוסף תגובה אנונימית

רשימת חברות וארגונים

ארגונים נוספים

אפליקציית שירות לקוחות