ביטוח לאומי טלפון מוקד


ביטוח לאומי טלפון מוקד
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
ביטוח לאומי טלפון מוקד
1900-72-4779

התקשר לשירות לקוחות
שעות פעילות המוקד הטלפוני:
א'-ה': 8:00 – 17:00

ביטוח לאומי טלפון מוקד
המוסד לביטוח לאומי הוא מוסד ממשלתי, אשר מהווה את הבסיס למדיניות החברתית הנהוגה בישראל. המוסד מספק למעשה ביטוח חובה לכלל אזרחי ישראל וזאת מתוקף חוק הביטוח הלאומי משנת 1953. מטרת המוסד הוא להבטיח את קיומן בכבוד של אוכלוסיות חלשות במדינה ומשפחות אשר נקלעו לקשיים כלכליים זמניים או ממושכים מסיבה כלשהי. כחלק מהביטוחים שמעניק הביטוח הלאומי ישנם ביטוחי זקנה ושארים, אמהות, ילדים, נפגעי תאונות עבודה, נכויות שונות, סיעוד, אבטלה, לידה ואפילו מקרים של פשיטת רגל בעסק. המוסד לביטוח לאומי מעניק למבוטחיו גמלאות שונות שבאות לידי ביטוי בסכומי כסף קבועים או חד פעמיים וכמו כן גם מסייע באמצעות מתן שירותי שיקום והכשרה שונים לזכאים לכך (נכים, אלמנות ונפגעי פעולות איבה וכו').

מטרת המוסד לביטוח לאומי, היא למעשה לגבות את התשלום הקבוע בחוק מכל אזרח ובאמצעותו לסייע לכל מי שנזקק על פי חוק להגנה מפני אובדן הכנסה והבטחת המשך קיומו הבסיסי. מוקד השירות הטלפוני של המוסד לביטוח לאומי מופעל על ידי מפעיל חיצוני שהוסמך לצורך כך ולכן נאלץ לאשר את בקשתנו לקבלת מידע אישי בתחילת כל שיחה. סניפי המוסד לביטוח לאומי פזורים בכל רחבי הארץ מצפון ועד דרום והכתובת למשלוח דואר היא האגף לפניות הציבור, שד' וייצמן 13 ירושלים, 91909.

המוסד לביטוח לאומי – מספר טלפון

טלפון מוקד השירות של המוסד לביטוח לאומי הוא 1900-72-7455 והוא מופעל על ידי מפעיל חיצוני שהוכשר לצורך כך. המוקד הטלפוני פועל בימים ראשון עד חמישי בין השעות 8:00-17:00 והוא ניתן בארבע שפות עיקריות, שהן עברית, ערבית, רוסית ואמהרית. מעבר לשעות הפעילות ניתן לקבל מענה טלפוני ממוחשב שיינתן על בסיס הקשת מספר תעודת זהות וקוד סודי. השירותים השונים אשר ניתנים במוקד השירות הטלפוני של המוסד לביטוח לאומי יהיו למשל, מידע כללי, מידע אישי, הזמנת אישורים, תשלום חובות, הזמנת שוברי תשלום וכו'.

המוסד לביטוח לאומי – טיפ טלפוני
במידה ואנחנו בוחרים לפנות לשירות המוקד הטלפוני של המוסד לביטוח לאומי ואנו מעוניינים לברר מידע אישי ולא רק פרטים כלליים, יהיה עלינו להצטייד במספר תעודת הזהות שלנו וכן במספר אישי בין ארבע ספרות. במידה ואין ברשותנו קוד סודי נשאל על ידי הנציג מספר שאלות לצורך אימות וזיהוי וזאת כדי להבטיח את צנעת הפרט ושפרטינו האישיים לא יחשפו לגורמים זרים. במידה ואנו רוצים לקצר ולייעל תהליכים מומלץ שנדאג להנפיק לעצמנו קוד סודי באמצעות פנייה למוקד הטלפוני, כאשר מיד לאחריה יישלח אלינו בדואר הקוד הסודי שלנו. במידה והונפק לנו בעבר קוד סודי, אך איננו זוכרים אותו יש להתעלם מהבקשה להקיש קוד סודי ולהמתין להעברתך לנציג השירות, אשר יוכל לשלוח אליך מחדש את הקוד הסודי לכתובת המוזנת במאגר הביטוח הלאומי. כמו כן מומלץ לחייג למספר הטלפון של המוסד לביטוח לאומי לאחר השעה 11:00 בבוקר, שכן אז המוקד פנוי יותר וזמני ההמתנה קצרים יותר בצורה משמעותית.

ביטוח לאומי שירות לקוחות – שאלות נפוצות


מהו מספר הטלפון של מוקד שירות הלקוחות המרכזי של ביטוח לאומי?

מספר הטלפון של מוקד שירות הלקוחות המרכזי הינו *6050 או 04-8812345. השירות ניתן בימים א' - ה' בין השעות 8:00 - 17:00, לאחר שעות הפעילות יינתן מענה טלפוני ממוחשב עם הקשת מספר ת.ז.

מהם השירותים הניתנים במוקד הטלפוני של ביטוח לאומי?

השירותים הניתנים במוקד הטלפוני:

 • קבלת מידע כללי
 • תשלום חובות דמי ביטוח
 • הזמנת טפסים ואישורים
 • בירורים בנוגע למידע אישי
 • הזמנת שוברי תשלום


כיצד ניתן להזמין קוד סודי למענה הממוחשב של מוקד השירות של ביטוח לאומי?

להזמנת קוד סודי יש להכנס לקישור הזה- https://www.btl.gov.il/About/KodSodi/Pages/KodMoked.aspx, ולעקוב אחר ההוראות.

כיצד ניתן לאתר אחד מסניפי ביטוח לאומי?

לאיתור מהיר של סניפים יש להכנס ללשונית ''חיפוש סניפים'' באתר האינטרנט של ביטוח לאומי, ולאתר את הסניף המבוקש לפי יישוב או לפי מפת סניפים.

מהן שעות הפעילות של העמדות לשירות עצמי של הביטוח הלאומי?

העמדות לשירות עצמי מטעם המוסד לביטוח לאומי מאפשרות להנפיק טפסים ואישורים מחוץ לסניף, מבלי להמתין בתור. שעות הפעילות: בימים א' – ד' 23:00-07:00 ,ה' 18:00-07:00 ובימי ו' וערבי חג 14:30-07:00.

קיבלתי שמירת הריון. כיצד אוכל לדווח למוסד לביטוח לאומי?

מספר הטלפון של מוקד שמירת ההיריון: 08-6509934
שעות הפעילות של המוקד:

 • בימים א'-ד' משעה 06:00 בבוקר עד השעה 03:30 לפנות בוקר
 • ביום ה' משעה 06:00 בבוקר עד השעה 18:30 בערב
 • ביום ו' וערבי חג משעה 06:00 בבוקר עד השעה 14:30 בצהריים


מהו מספרו של מוקד זימון תורים לביטוח הלאומי?

ניתן להזמין תור מראש באמצעות מוקד טלפוני ממוחשב שמספרו 9050* או 1-222-9050 במשך 24 שעות ביממה.

לאן מגיע הסניף הנייד של המוסד לביטוח לאומי?

סניפית, הסניף הנייד של המוסד לביטוח לאומי מגיע למקומות בהם לא קיימים משרדים של המוסד. סניפית מאפשרת לקבל קשת רחבה של שירותים: קבלת טפסים ואישורים, ביצוע תשלומים, בירור על מצב התיק האישי ועוד. הסניפית מגיעה ליישובים הבאים:

 • כסייפה
 • חורה
 • שגב שלום
 • ערערה בנגב


מהו מספר הטלפון של המוקד הטלפוני להזמנת אישורים של המוסד לביטוח לאומי?

מספר הטלפון של המוקד הינו 02-6709990, ההזמנה נעשית ע''י הקשת ת.ז. ללא צורך בקוד סודי.

מהו מספר הטלפון לבירורים בנושאים טכניים באתר של המוסד לביטוח לאומי?

מספר הטלפון של המוקד: 04-8812245, שעות הפעילות: בימים א' - ה', בין השעות 08:00-17:00.

מהו מספרו של המוקד הטלפוני של המוסד לביטוח לאומי למחייגים מחו''ל?

מספר הטלפון של המוקד הינו 972-8-9369669. השירות ניתן בימים א' - ה' בין השעות 8:00 - 15:00 ב-3 שפות: ערבית, עברית ורוסית.

מהו מספר הטלפון של המוקד לזימון תורים בסניף הביטוח הלאומי בתל אביב?

מספר הטלפון לזימון תורים הינו 8321*, התור יקבע בתוך 4 ימי עסקים.

כיצד אוכל לדעת האם אני זכאי לדמי אבטלה מטעם המוסד לביטוח לאומי?

לרשותכם מחשבון זכות- בדיקת זכאות לדמי אבטלה באתר האינטרנט. יש למלא פרטים אישיים, את תאריך הפסקת העבודה ופרטים נוספים. הזכאים לדמי אבטלה יכולים להוריד את טופס התביעה מעמוד הטפסים.

האם ניתן להגיש את טפסי התביעות לביטוח לאומי דרך האתר?

אכן כן. שירות חדש מאפשר הגשת טפסים אונליין דרך אתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי. יש להכנס ל''ביצוע פעולות'' ואז ''הגשת תביעות מקוונות''.


אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.3/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
ביטוח לאומי טלפון מוקד, 7.3 out of 10 based on 4 ratings
ספקי השירות מתישים אתכם?
שתפו אותנו בחוויית שירות הלקוחות של הספק (זמני המתנה, אדיבות, מקצועיות וכד'), מחירי מבצעים של שימור לקוחות, טיפים חשובים ודירוג החברות לטובת כלל ציבור הלקוחות.

שימו לב: אתר שירות-לקוחות.קום אינו מייצג ואינו קשור בשום צורה שהיא לחברות או המוסדות המצוינים באתר.
תגובות לא הולמות או המכילות פרטים אישיים (מספר טלפון, כתובות וכו') לא יאושרו להצגה באתר.
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.
שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין

הוסף תגובה אנונימית

רשימת חברות וארגונים

ארגונים נוספים

אפליקציית שירות לקוחות